Blockchain ve Deep Learning – Yapay Zeka ( Bloklar Zinciri – Derin Öğrenme )

Herkesin bayramı mübarek olsun ,

Yoğunluktan dolayı paylaşımlara başlayamadık.

Yakın dönemde ve gelecekte iş anlamında en çok işçi ihtiyacı,geliştirmelere ihtiyaç duyulacak iki konu var. Çocuklarınıza veya çevrenizde insanları bu konular üzerinde ilerlemeleri öğrenmeye çalışmaları konusunda tavsiye ediyorum.

Nedir Bunlar ? 

Derin Öğrenme (Yapay Zeka) ve Blok Chain(Blok Zinciri)

Derin öğrenme ( Yapay Zeka ) , birden fazla yapay sinir ağlarının bir araya gelmesiyle algoritmalara göre yapılan işlemleri öğrenme ve ona göre tepkime vermesidir. Ne kadar nöron var ise yapılan çalışma bir o kadar doğru sonuçlar verecektir.
Google’nin bu konuyla ilgili çok iyi bir kütüphanesi mevcut, TensorFlow. Bu kütüphaneyi kullanabilmeniz için Python programlama dili bilginizin olması gerekmekte. Python , yazılışı ve anlaşılması kolay bir programlama dilidir.
TensorFlow kütüphanesi ve Yapay Sinir Ağlar’ının nasıl çalıştığını merak ediyorsanız . https://playground.tensorflow.org üzerinde denemeler yapabilirsiniz.

Python öğrenmeye başlamak için aşağıdaki eğitim setini izleyebilirsiniz :

Yapay Zeka Çalışma mantığı ile ilgili örnek video :

– Block Chain ise günümüz bankaların yapmış olduğu transferleri ortadan kaldırabilecek bir zincir ağıdır. Bit Coin’in hepimiz duymuşuzdur. Bitcoin’in altında yatan teknoloji zincirler ağıdır.Bu teknoloji günümüzde sıkça kullanılmaya ve anılmaya başlanmıştır. Konuyu daha net anlamak adına iki faydalı video iletiyorum
1.Video : https://www.youtube.com/watch?v=IiwpYfhO0WQ
2.Video : https://www.youtube.com/watch?v=CJXCZKPKsV4

Şu an en çok popüler olan konular bunlar ayrıca Artırılmış Gerçeklik konularıda var bunları sonraki paylaşımlarda ele almayı düşünüyoruz.

, , , , , , ,
Önceki yazı
Amazon Entegrasyonu MWS – SDK – PHP – C# – Java

İlgili Yazılar

No results found

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

eleven − six =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Menü